מכונת חיתוך רובוט לייזר 3d

- Nov 26, 2019-

יישומים של מכונת חיתוך לייזר תלת ממדית ברובוט


חותך לייזר רובוטי תלת-ממדי זמין לחיתוך ועיצוב מתכת של פלדת פחמן, נירוסטה, פלדה קלה, אלומיניום, סגסוגת, נחושת, ברזל, פליז עם יתרון של מהירות גבוהה, דיוק גבוה, יעילות גבוהה וביצועי עלות גבוהים. מכונת חיתוך לייזר תלת מימדית זו היא הראשונה בהתחשב במכונת חיתוך מתכת לתעשיית עובדי מתכת.

מכונת חיתוך לייזר מתכת רובוטית תלת מימדית יכולה לשמש לפרופילים שונים, כולל חלקי מתכת מעוקלים בתלת מימד, צינורות עגולים, צינורות מרובעים, צינורות מלבניים או צינורות משולשים, צינורות סגלגלים, קורת H או סוג D.

מכונת חיתוך מתכת לייזר רובוטית תלת מימדית נמצאת בשימוש נרחב ברכיבים אלקטרוניים, חלקי רכב, טכנולוגיית חלל, ייצור מטוסים, ייצור רקטות, ייצור רובוטים, ייצור מעליות, ייצור ספינות, חיתוך מתכת, כלי מטבח, צינורות קירור ואוורור, תעשיית ספורט, שלטי מתכת וחלקי מתכת אחרים בתעשיית עיבוד, תעשיית הספורט.


הוא משתמש בזרועות הרובוט של FANUC ובמערכת ההפעלה FANUC המיובאת מיפן, מה שהופך אותו נוח לשימוש.

image

המכונה יכולה לחתוך חומר בצורה לא סטנדרטית. זה יכול להיות הזנת שישה צירים והוא מסוגל לחתוך מ 360 מעלות. יתר על כן, ניתן לחתוך גם חומרים לא סטנדרטיים, כמו חלקם עם גיאומטריה וזווית קבועים.


חיתוך לייזר

ניתן להשתמש בחיתוך לייזר למשימות חיתוך שונות. זה יכול לשמש הן עבור שרפים בדיוק מיקרומטר או לחיתוך צלחות עבות יותר. תהליך החיתוך התרמי מתאים לחומרים מתכתיים כמו גם לפלסטיק, פלדה, זכוכית וקרמיקה.


חיתוך לייזר: הטכנולוגיה

חיתוך לייזר הוא תהליך ללא מגע. משתמשים בו לעתים קרובות עם חומרים בצורת צלחת.

החומר נמס במקום בו קרן הלייזר פוגשת אותו. בהתאם לתהליך, זרימת גז מפוצצת את החומר המותך כלפי מטה והחוצה מהקמור. התוצאה היא חתכים מדויקים וחלקים.

חיתוך לייזר אוטומטי

מתאים רובוטיים בודדים או טיפול גמיש ברכיבים תחת ראש לייזר נייח ועד מערכות ייצור המקושרות אוטומטית: אנו מפתחים את הפיתרון האופטימלי לייצור שלך. אתה גם לא צריך לחפש במקום אחר רכיבי אוטומציה נפרדים, כגון מקור קרן, אופטיקה או רובוטים.

חיתוך לייזר: היתרונות

תהליך החיתוך התרמי ללא מגע מציע את היתרונות הבאים:

נקה את הקצוות החתוכים

אין עיוות בעבודה

מהירות תהליכים מהירה עם חיתוך לייזר תלת ממדי מרחבי

ניצול אופטימלי של חומרים