1) מהו מחשב נתב CNC?

נתב CNC (או מחשב נומרית בקרת הנתב) הוא מחשב מבוקר מכונת חיתוך הקשורים נתב יד שנערך המשמש לחיתוך חומרים קשיחים שונים, כגון עץ, מרוכבים, אלומיניום, פלדה, פלסטיק, קצף. CNC מייצג מחשב שליטה המספרי. נתבי CNC יכול לבצע את המשימות של מכונות נגרות רבות כגון ראה את הפאנל, את הצוהר סליל, ואת המכונה משעמם. הם יכולים גם לקצץ מתים וטנונים.

נתב CNC דומה מאוד במושג למכונת כרסום CNC. במקום ניתוב ביד, נתיבי כלים נשלטים באמצעות שליטה מספריים במחשב. הנתב CNC הוא אחד מסוגים רבים של כלים שיש להם גרסאות CNC.

נתב CNC מייצר בדרך כלל עבודה עקבית ואיכותית ומשפר את הפרודוקטיביות במפעל. שלא כמו נתב לנענע, הנתב CNC יכול לייצר חד פעמי בצורה יעילה כמו ייצור זהה חזר. אוטומציה ודיוק הם היתרונות העיקריים של טבלאות נתב cnc.

ציור של Tabletup DIY - נתב CNC. כסף: ברזל, אדום: סטפר מנועים, חום בהיר: MDF, חום כהה: עץ קשה

נתב CNC יכול להפחית בזבוז, תדירות של שגיאות, ואת הזמן המוצר המוגמר לוקח להגיע לשוק.

נתב CNC ניתן להשתמש בייצור של פריטים שונים רבים, כגון גילופי הדלת, קישוטים פנים וחוץ, לוחות עץ, לוחות לחתום, מסגרות עץ, moldings, כלי נגינה, רהיטים, וכן הלאה. בנוסף, הנתב CNC מסייע thermoforming של פלסטיק על ידי אוטומציה של תהליך זמירה. נתבים CNC יכול לעזור להבטיח השבתות חלק פלט המפעל מספיק.

2) מה זה סיב לייזר מכונת חיתוך

חיתוך לייזר היא טכנולוגיה המשתמשת בלייזר כדי לחתוך חומרים, והוא משמש בדרך כלל עבור יישומים תעשייתיים, אבל הוא גם מתחיל להיות בשימוש על ידי בתי ספר, עסקים קטנים, וחובבים. חיתוך לייזר עובד על ידי הפניית הפלט של לייזר גבוה כוח הנפוצה ביותר באמצעות אופטיקה. לייזר אופטיקה CNC (מחשב מספריים שליטה) משמשים לכוון את החומר או קרן לייזר שנוצר. לייזר מסחרי טיפוסי לחיתוך חומרים מעורבים מערכת בקרת תנועה לעקוב CNC או G- קוד של דפוס להיות לחתוך על החומר. קרן הלייזר הממוקדת מכוונת אל החומר, אשר לאחר מכן נמס, נשרף, מתנדף, או מתפוצץ על ידי סילון של גז, [1] משאיר קצה עם גימור פני שטח איכותי. חותכי לייזר תעשייתיים משמשים לחתוך חומר שטוח גיליון כמו גם חומרים מבניים צנרת.

3) מה ההבדל בין stepper ו servo?

ההבדל הבסיסי בין סטפר ומערכת מבוססת סרוו הוא סוג המנוע וכיצד הוא נשלט. במערכת מבוססת סרוו, יש משוב אות קבוע מן המקודד (או מנוע) לכונן סרוו. משוב זה אומר את הכונן סרוו בדיוק איפה זה בתוך המהלך שלה. לכן, הכונן סרוו יכול להתאים את כוח הפלט שלה, לפי הצורך, כדי להשלים את המהלך. סרוו הוא הרבה יותר חזק, יש זמן האצה מהירה מהירות מיצוב מהיר יותר.

מערכת מבוססת Stepper פועל על לולאה פתוחה כלומר זה שולח את מספר הפולסים לציר הנכון להגיע למיקום מתוכנת. בגלל הפשטות שלהם, stppers הם פחות יקר מאשר servos והם הפתרון הזולה ביותר להפקת תנועה CNC. יש להם את המגבלה, שאם הם השתלטו, הם עלולים לאבד את הסינכרון עם המחשב השולט על התנועה שלהם. אבל כאשר מוגדר כראוי, הם יפיקו חתכים גדולים על בסיס עקבי. כל מכונות FANCH שמגיעים עם stppers מתוכנתים מפרטים ספציפיים כדי להבטיח שהם אף פעם לא לאבד את הסינכרון בכל נקודה, כך שאתה יכול לטעון את הנתב CNC יום אחר יום ללא מחשבה שנייה.

4) מה ההבדל בין ציר ו נתב?

אין באמת הרבה השוואה בין השניים. שני הכלים דומים רק העובדה כי שניהם מחזיקים נתב קצת והוא יכול לסובב אותו כדי לחתוך חומר במהירויות גבוהות. נתב הוא כיתה 110V כלי הצרכן כי הוא מדורג לשימוש לסירוגין בעוד ציר הוא מנוע תעשייתי כי כבר מיוצר לרוץ כל היום, יום ויום החוצה בדיוק עבור המטרה שאתה רוצה לקנות את זה - חיתוך CNC. Spindles הם חזקים יותר (שים לב כי דירוגים hp בין נתבים ו spindles אינם דומים) וישמור על מומנט מלא שלהם עד RPMs הרבה יותר נמוך מאשר נתב. ספינדל יש דיוק מסבים, כלומר פחות לרוץ החוצה ולכן חלקה יותר מדויק יותר חיתוך. המסבים על ציר גם לעמוד בשימוש מתמשך טוב יותר מאשר אלה של נתב. מיסבים בנתב בשימוש נרחב יהיה צורך להחליף כל שלושה וארבע חודשים, בעוד ציר בשימוש דומה צריך להיות טוב במשך כמה שנים בין החלפת תחליפים. ציר הוא גם הרבה יותר שקט מאשר מבצע נתב.

זה נאמר, אם אתה לא צריך לחתוך כבד רעש אינו בעיה, ואז נתב הוא בחירה בטוחה. במצבי ייצור, אנו ממליצים מאוד על ציר. בנוסף, את יכולות הביצועים המלא של המכונות שלנו מתממשים במלואם עם ציר, כי הנתב יהיה bog למטה בחיתוך כבד במהירויות חיתוך גבוהות יותר.

בקבלת החלטה, קו ההפרדה האמיתי בין השניים הוא על איך אתה עושה את הכסף שלך. אם המשכורת שלך מגיע מאיזה מקום מחוץ לחנות שלך, ואז לקנות את מה שאתה מרגיש שאתה יכול להרשות לעצמך. אם המשכורת שלך נוצרת בתוך החנות שלך, ואת החיים שלך ואת המוניטין הוא על הקו, אתה צריך את האבטחה ואת איכות לחתוך גבוה באופן משמעותי שמגיע ציר.

5) מה עדיף, מדף ו- pion או כדור בורג?

התשובה הקצרה היא כי שניהם טובים המבוססים על אשר הוא המתאים ביותר לציר מסוים או יישום. לכל אחד יש את pluses ו minuses. FANCH משתמש בשני המערכות בכל המכונות שלנו.

ברגים בול ידועים ביותר להיות חלקה ללא חיכוך. על ציר ארוך עם זאת, מערכת בורג הכדור מונע רגישים "שוט בורג", אשר הוא רטט החמיר מהר יותר בורג מסתובב. הסיבה לכך היא מהירות קריטית של סיבוב צורך לאורך ציר ארוך. כדי להקל על זה, מערכת בורג מונע הכדור דורש יותר הילוכים או מנועים גדולים יותר כדי לפצות על המשקל ואת הצורך לשמור על מהירויות המיקום המהיר. זה עושה את השימוש של בורג הכדור על ציר מעל 4 'אורך לא אידיאלי. זה נאמר, עבור אורכי קצר, זה מימוש נדיר אשר עושה את השימוש של בורג הכדור בחירה טובה עבור הציר הקצר. מכונות FANCH מגיע עם בורג הכדור על ציר Z - הציר הקצר שלנו.

Rack-and-pion כוננים הם הידועים ביותר להיות נוקשה ולא מוגבל על ידי אורך מה שהופך אותם מתאים באופן אידיאלי עבור ציר ארוך. כאשר מותקן כראוי, הם מספקים שנים של שימוש עם ללבוש מינימלי והם אטומים כמעט אבק ופסולת. A-rack-and-pion הכונן מיועד יותר אגרסיבי כדי לנצל טוב יותר את מומנט של מנועים מתן הבדל ניכר במהירות בין שתי המערכות. חסרונות ה - Rack-and pion כוללים חיכוך גבוה יותר ותגובת תגובה פוטנציאלית אם האבר אינו מעורב כראוי. ב FANCH, אנו משתמשים במערכת הכוונון לכוונון עצמי המספק תגובה חריגה של אפס ודיוק מיקומי של ± .002 לאורך כל מרחק הנסיעה של המכונה. מכונות FANCH מגיע עם מתלה- and-pion על שני ציר X ואת ציר Y - הצירים הארוכים שלנו.

אולי הדרך הטובה ביותר כדי להרשים לך את המדף- and-pion לעומת הכדור בורג השאלה היא להסתכל על מכונות CNC עולה 100,000 $ ל 300,000 $. תוכל להבחין כי רוב המכונות האלה להשתמש הן מדף ו- pion ו בורג הכדור על אותה מכונה. לסיכום, מתלה- and-pion הוא הטוב ביותר עבור ציר ארוך - זה יהיה מהיר יותר יהיה להקל על בעיות עם שוט ורטט. עבור ציר קצר, הכדור בורג הוא הטוב ביותר.

6) האם אני צריך ללמוד שפת תכנות כמו קוד G כדי להפעיל נתב CNC?

לא, אתה לא. תוכנות עיצוב כותרות זמין היום מאפשרים לך לעצב את הקבצים שלך, לייבא תמונות ושרטוטים, לתפעל אותם ואת התוכנה בתורו ליצור את הקוד כי המכשיר ישתמש כדי לחתוך לך חלקים.

NC-STUDIO או SYNTEC, תוכנת בקרת התנועה שאנו משתמשים בה, מבוססת על תקן G- קודים. ה- G- קוד לספק קוד מקור המורכב אינץ '/ מ"מ ו ציר תנועות, אשר ניתן לערוך ולהבין על ידי אחרים. זה רעיון טוב אחרי שאתה מקבל יותר רגילים CNC שלך כדי ללמוד כמה שורות פשוטות של קוד רק כך שזה יכול לעזור לך לחפש שגיאות, אבל זה בהחלט לא הכרחי.

7) מה גודל המכונה הכי טוב בשבילי?

זוהי אחת השאלות הגדולות תוכלו לשאול את עצמך תוך התבוננות ברכישת נתב CNC. אתה רוצה כל מה שאתה יכול לקבל בלי לשבור את הבנק מבלי להסיר קיר. איזה סוג של עבודה אתה רוצה לעשות עכשיו? איך בערך 3 שנים מהיום? אם אתה בחנות קטנה ואתה רק רוצה לעשות חלקים קטנים, מכונה קטנה סביר להניח שאתה בסדר גמור. אבל אם אתה רוצה לחתוך סדינים מלאים, תעשה טוב להסתכל על 4 'x 8' או מכונה גדולה יותר. אתה תהיה לפגוע בעצמך אם אתם מתכננים להסתדר עם מכונה קטנה יותר פשוט למשוך את החומר דרך. זה יכול להיות בסדר בהתחלה, אבל כאשר אתה מקבל כמה מקומות עבודה, משיכת גליונות של חומר דרך CNC יהיה זמן רב מאוד וכתוצאה מכך יקר.

קנה את המכונה השנייה שלך הראשון. זוהי הצהרה שאולי שמעת או לקרוא כשמדובר מכונות CNC. זה לא תכסיס שיווקי. זה חתיכת חשוב מאוד של עצות אלה חדשים CNC כי לא יכול לראות את התמונה הגדולה עדיין. רכישת CNC בסיסי הוא נהדר לשימוש תחביב. אבל כשזה מגיע לחנות שרוצה להשתמש במכונה בהפקה, אפילו ייצור קל, קניית מכונה שאינך יכול לגדול בה תהיה סט ענקית.

8) כמה מהר המחשב שלי ילך? כמה מהר זה יכול לחתוך את החלקים שלי?

המהירויות משתנות בהתאם לדגם. כל המהירות של המודל ואת דיוק מתפרסמים באתר האינטרנט שלנו. עם זאת, מהירות חיתוך שלך (קצב הזנה) יהיה תלוי בגורמים שונים, כולל:

הגדרת המכונה-משתנים המשפיעים על כל יישום עיבוד הם כוח סוס ציר, קשיחות runout, מצב קולט, החזק את המערכת ואת חדות הכלי.
מספר חלילים - כלי חליל בודדים צריכים להיות מוזנים בדרך כלל בקצב מעט גבוה יותר (כ -10%) מכלי החליל הכפולים.

קוטר ביט - 3/8 "קצת יכול להיות מוזן 10% מהר יותר מאשר 1/4" קצת. 1/2 "bit יכול להיות מוזן 20% מהר יותר מאשר 1/4" קצת.

עומק לחתוך - קצב הזנה שלך צריך להיות מופחת כ 25% עבור כל מרובה של עומק לחתוך. (אם עומק הוא פעמיים, להפחית ב -25%, אם עומק הוא שלוש פעמים, להפחית ב -50%.)

מהירות ציר - מהר יותר את RPM של ציר שלך, מהר אתה יכול לחתוך את החלקים.

קטלוגים Tooling יהיה בדרך כלל לספק עיבוד CNC תרשימים להאכיל ככלי התייחסות. כאשר קונים כלים, מדריכים אלה יכולים להוכיח להיות משאב שלא יסולא בפז. ארה"ב נתב כלים, Inc היא ספקית המועדפות שלנו נוסע. הם מציעים הנחה של 10% על רכש נוסע ללקוחות FANCH, כמו גם משלוח חינם. (ההזמנה המינימלית חלה, בקש פרטים).

9) איזו תוכנה אני צריך?

כל זה תלוי מה אתה רוצה לעשות עם הנתב CNC שלך. כל סוג של עבודה יש יותר מ כותרת תוכנה אחת יעבוד בשבילך. חשוב להבין מה אתה רוצה לעשות ומה שיטות עיבוד תצטרך כדי לייצר את העבודה שלך. הסיבה לכך היא שכאשר מדובר בתוכנה, יש הבדל משמעותי הן תכונות מחיר על מספר כותרות התוכנה שם בחוץ. תלוי איזה סוג של עבודה אתה עושה, ייתכן שתוכל לקבל כותרת נמוכה או באמצע טווח פשוט שיעשה כל מה שאתה צריך.

אם אתם מתכננים על ביצוע V מגולף שלטים או חלקים 2 ד. כותרת זו מגיעה סטנדרטי על כל נתבי CNC FANCH למעט חריץ אני סטינגר אשר מגיע עם וקטרי ' s Cut 2 D Pro. כותרת זו גם יש כלי ייצור גדול כגון קינון, tabbing, תחריט ועוד.

אם 3D (2.5D) הוא מה שאתה מחפש, Vectric של תוכנה Aspire היא בחירה טובה. לשאוף הוא הניח בדיוק כמו V לגלף Pro אבל מציעה חבילת דוגמנות עם כלים סטנדרטיים לייצור באיכות גבוהה 3D גרפיקה.

אלה אפשרויות מ Vectric מתאים נהדר עבור 90% של משתמשים שאינם משתמשים.

אפשרויות תוכנה אחרות עם כלים ותכונות חזקים יותר הם Enroute ו ArtCAM.

עבור יצרני הממשלה, יש מספר הצעות לבחירה. אחד בולט עבור חנויות אדם 1-3 קטן היא תוכנה Haixun. זהו תשלום לפי חודש הכותרת מציעה הרבה יכולות כי חבילות גדולות יותר יקר יש, אם כי לא כולם. מקום אחד שהוא חסר בו הוא בתכונת העיבוד שלו לארונות וחדרים להגשות המוגבלות. אם אתה צריך יותר יעיל תכונה תכונה עשיר, תוכנה KCD הוא אופציה נהדרת. אפשרות אחרת היא חזון הקבינט.

האם ניתן להשתמש ב- AutoCAD? כן, רישומי AutoCAD ניתן לייבא לתוך רוב חבילות עיצוב תוכנה כמו dxf. זה עושה את זה פשוט אם החנות שלך כבר באמצעות ציורים CAD. זה ימנע ממך צורך לעשות שוב את כל העבודה שכבר השקיעו זמן. WinCNC, תוכנת בקרת תנועה, יכול גם לייבא dxf ולהפעיל ישירות מתוך קובץ CAD שלך. זה לא מומלץ כמו שאתה צריך לדעת את הכלי קיזוז. זה תמיד טוב יותר להביא את הציורים לתוך CAD / CAM התוכנה שלך כדי לייצר את הקוד. זה נותן לך שליטה רבה יותר כמו גם סיוע חזותי.

10) מה ציר HP אני צריך?

סוג ועובי של החומר שלך, סוג של נוסע אתה משתמש ואת אופי החלקים שלך יקבע איזה סוג של ציר אתה צריך. FANCH הוא יותר שמח לסייע לך בקביעת ציר אידיאלי עבור הצרכים שלך.

11) איך אני מחזיק את החומר שלי?

גודל החלק שלך, סוג החומר ואת מטרות הייצור תקבע את השיטה המתאימה ביותר של החזקת החומר שלך במקום. בדרך כלל, מערכת ואקום היא השיטה היעילה ביותר של החזקת החומר שלך. אתה יכול גם מכנית קבועה החומר שלך עם מלחציים, ברגים או מקל סרט כפול או להשתמש במערכת לנענע.

12) האם אני צריך להחזיק את האבק במערכת?

מערכת ואקום היא תוספת נהדרת לכל מכונה. אם נעשה שימוש נכון במערכת ואקום יכול לחסוך לך זמן לייצר קצה לחתוך נקי גם על קשה לחתוך חומר כמו מלמין ואקריליק. אם אתה נמצא בהגדרת הייצור, מערכת ואקום הוא חובה. זה ישלם על עצמו ... לא לשאול שאלות.

FANCH מציעה מערכות ואקום שונות כדי למלא מגוון רחב של צרכי הלקוח. ממערכות אור חד פעמיות למערכות תעשייתיות כבדות, עם מפוח משובי או משאבת שביל.

13) איזה מכונה מתאימה לי?

למעשה זה תלוי איזה סוג של מוצר או חומרים שתעשה, FANCH יש סדרה I6, סדרת 1325ATC, סדרת cnc נתב אבן, סדרת עבודה במרכז עץ וכו '

קבלת מכונה אשר ישרת אותך עכשיו יאפשר לך חדר לגדול צריך להיות המטרה מספר אחת שלך. FANCH מציעה 5 שורות שונות של נתבי CNC. זה מבטיח כי הלקוחות שלנו מסוגלים לקבל את CNC המדויק שהם צריכים עבור החנות שלהם אחד זה במסגרת התקציב שלהם. כל מכונות FANCH בנויים בגאווה כאן בבייג'ינג פאנץ ', בירת סין.

14) איזה סוג של תמיכה אתה מציע?

FANCH מספקת תמיכה לכל החיים בכל המכונות שלנו. טכנאי התמיכה שלנו זמינים באמצעות הטלפון, האינטרנט או במתקן שלך. (ייתכן שיחולו עמלות מסוימות). בנוסף, כל מחשב מוגדר מראש לתמיכה בשולחן עבודה מרוחק. זה מאפשר לטכנאים שלנו לפתור את CNC שלך באמצעות חיבור לאינטרנט לא משנה היכן אתה נמצא.

15) האם אתה מציע הכשרה?

אנשי הצוות של FANCH יכולים לסייע לך בהדרכה בשימוש בתוכנה ו / או במכונה, בהתאם לצרכים שלך. ניתן לבצע הדרכה גם באתר הלקוח, במתקני FANCH או באינטרנט.

16) איזה סוג של אחריות אתה מספק?

FANCH מתחייבת לכל מכונה שאנו מייצרים כנגד פגמים בעבודת יד, חומרים ובנייה, כאשר נעשה בהם שימוש בתנאי הפעלה רגילים ובהתאם למפרטים שסופקו לתקופה של שנה אחת (1) ממועד המסירה עבור המודלים הרגילים ושני הטובים בתעשייה ( 2) שנים עבור מודל מרכז מכונות.

17) למה לקנות FANCH?

ב FANCH, אנחנו מונחים על ידי מנהל אחד - להפוך את כל נתב FANCH מכונת CNC ביותר תעשייתי נוקשה בכיתה שלה. לחץ כאן כדי ללמוד עוד על טכנולוגיה, איכות ותמיכה כי נכנס לכל מכונה FANCH.